menu

Postup do ústředního kola Prezentiády

Postup do ústředního kola Prezentiády

Dne 22. 4. 2021 proběhlo online kolo dvanáctého ročníku soutěže v prezentačních dovednostech tzv. Prezentiáda. I přes současnou situaci se letošní ročník částečně koná v online prostředí.  Zúčastnit se mohli všichni studenti středních škol a druhého stupně základních škol z České a Slovenské republiky.

Soutěž podporuje zdokonalování ve vyjadřování, vystupování i týmového ducha. Kromě běžných prezentačních dovedností si tak mohou soutěžící vyzkoušet prezentování a týmovou spolupráci online.

V březnu proběhla první oficiální úroveň tzv. Nominační kolo. Skupiny, které se přihlásily do soutěže, měly za úkol d   o 31. března odevzdat svou prezentaci na jedno za dvou zadaných témat. V rámci první kategorie si oba naše týmy zvolily oblast „Tohle téma je tabu“. Zde byla prezentace hodnocena především z vizuální a věcné stránky. Holky to zvládly skvěle a postoupily ve složení Ella Hynčicová, Lucie Fryčová a Lucie Kulhánková, Kateřina Farníková  (všechny 2. A).

Online kolo proběhlo za přísnějších a náročnějších podmínek. U prezentací byla kromě prezentujících přítomna i odborná porota. Konkurence byla obrovská.

Tým Dobrá otázka (Lucie Kulhánková, Kateřina Farníková) postoupil ze 3. místa do grandfinále mezi 30 nejlepších! Holky zpracovaly v rámci zadaného námětu „Tohle téma je tabu“ velmi originální téma – kanibalismus.

Finále Prezentiády se uskuteční 3. června na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Děvčatům moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Týmu Dobrá otázka držíme palce ve finále!