menu

Poslední on-line příspěvek :)

Poslední on-line příspěvek :)

Vážení pedagogové, nepedagogové, rodiče, milí žáci,

 

mám pro vás poslední on-line hodinu, poslední letošní výuku.

Tento rok nás naučil přemýšlet nad obyčejnými věcmi. Tak se pojďme zamyslet. Proč dnes žáci přišli do školy? Ne… jako vážně. Proč? Vysvědčení jsme přece mohli poslat poštou a bylo by to dokonce stylové.

Víte?

Už?

Toto je otázka s otevřenou odpovědí. Já doufám, že se ta vaše blíží něčemu jako: Přišli za lidmi, za spolužáky a taky za učiteli. Přišli jim poděkovat, přišli se s nimi vidět, přišli se na sebe usmát. Doufám, že všechno z toho udělali nejméně dvakrát.

No a taky žáci přišli pro vysvědčení. Jenomže co to vlastně je takové vysvědčení? Tady bychom mohli dát otázku s výběrem odpovědí:

  1. Poukázka, kterou u rodičů vymění za úsměv, zmrzlinu nebo nový mobil.
  2. Poukázka na únikovou hru, jak ho nebo sebe úspěšně schovat.
  3. Startovní výstřel a odpálení prázdnin. Pomyslná fajfka za splněným úkolem, po kterém nějakou dobu nemusíme nic dělat.
  4. Hodnocení toho, jak žáci (i učitelé) pracovali a co se jim povedlo. Proto se přece tolik snaží. Aby jejich hodnocení bylo co nejlepší. Srovnají a počítají průměry. Perou se o známky, jako by 2 desetiny průměru znamenaly, že toho ví o něco víc. Ale to je v pořádku, dělají to všichni, sportovci, bankéři, statistici… 🙂

Letos jsme ale dělali spoustu věcí, které známkou popsat nejde. Musel to být jiný pocit. Pro někoho lepší, pro někoho možná horší, ale jiný. Setkávat se s něčím jiným je něco, co se žákům i nám bude dít celý život. Bude moc důležité, jak setkání s jiným zvládneme. Nedej bože, kdyby tím jiným byli třeba mimozemšťané. Na tom, jak zvládneme setkání s ufony, tedy něčím jiným, může záležet osud celé lidské rasy J.

A víte co? Já bych se vůbec nebál vás za těmi ufony poslat, žáky, učitele i rodiče. Protože po letošku vím, že setkat se s něčím jiným zvládnete s naprostou bravurou.

Užijte si ty nejzaslouženější prázdniny a pozdravte všechny členy rodiny, protože se spoustou z nich jsme se letos přes kameru seznámili 🙂

váš ředitel