menu

Piloti vrtulníku Sea Lynx si odskočili i na Wigym

Piloti vrtulníku Sea Lynx si odskočili i na Wigym

V pátek 16. září měli naši němčináři jedinečnou příležitost zužitkovat své dovednosti při besedě s piloty Bundeswehru, kteří přijeli na Dny NATO představit svůj um. Ještě předtím ale navštívili naši školu. Průběh akce a své dojmy popsal v následujících řádcích Václav David z 8.A.

“My, žáci oktávy A, jsme hosty řádně přivítali krátkou prezentací a projevem, samozřejmě v němčině. Představili jsme jim naši školu, ale i o Ostravu a její dominanty. Neostýchali jsme se  jim doporučit některá jiná místa, která stojí za návštěvu. (pozn.: Doporučení ulice Stodolní bylo okomentováno slovy: „Now we’re talking!“ – můžeme tedy předpokládat, že jsme poradili správně).

Pak nastal čas na to, abychom naopak naslouchali my. Piloti se nám představili, popsali nám náplň své práce i to, co budou dělat na Dnech NATO. Nechyběly ani napínavé historky z všemožných misí a dobrodružství, která zažili.

Zanedlouho se začaly zvedat naše ruce a plynule jsme přešli do debaty. Proud otázek neustával, piloti velice vstřícně odpovídali a diskuze trvala přes hodinu.

Dozvěděli jsme se například, že německá armáda nesmí verbovat na školách a že za  nejhodnotnější část své práce považují možnost pomáhat ostatním.

Nejspíš není nutno zdůrazňovat , že beseda s německými piloty byla jednoduše skvělá. Jednalo se o zcela jedinečnou příležitost, jak procvičit své komunikační dovednosti v cizím jazyce a současně poznat cizí kulturu.”