menu

Ondra Trojek a Kuba Hlaváček úspěšně reprezentovali naši školu na Ostravské univerzitě

Ondra Trojek a Kuba Hlaváček úspěšně reprezentovali naši školu na Ostravské univerzitě

Autor textu: Jakub Hlaváček, 2. C

V úterý jsme se s Ondrou Trojkem z kvinty A zúčastnili Student’s Annual Conference na FIlozofické fakultě Ostravské univerzity.  Jako hosté jsme měli tu čest uvést celou konferenci svými prezentacemi. Před svým výstupem jsem si nebyl úplně jistý, jestli můj příspěvek zaujme, protože přece jenom jsme byli na filozofické fakultě a moje prezentace o tom,  jak si postavit akvárium, spíše tíhne k vědám přírodním. Mé obavy však zmizely hned v úvodu, protože jakmile se vzpamatovali z toho, že tam mám opravdové akvárium a že tam dělám trochu nepořádek, začali si to natáčet a měli zajímavé dotazy.

Osobně si myslím, že Ondrova i moje prezentace zaujaly a že se i filozofové, kteří v pozdější fázi řešili například to, zda by se neměla změnit role ženských hrdinek v tradičních pohádkách, dozvěděli něco nového a zajímavého.

V tom, že moje prezentace alespoň trochu zaujala, mě přesvědčilo i to, že o pár dní později nejmenovaná paní učitelka našeho gymnázia slyšela v tramvaji, jak jedna paní čile popisuje moji prezentaci své spolucestující.