menu

Mimořádný úspěch našich Sočkařů na 45. celostátní přehlídce SOČ v Plzni

Mimořádný úspěch našich Sočkařů na 45. celostátní přehlídce SOČ v Plzni

45. celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti konaná v Plzni ve dnech 16. – 18. června 2023 nám přinesla mimořádný úspěch v oboru Zdravotnictví, ve kterém bodoval na 2. místě David Havrlant s prací Sledování růstu kmenových buněk a testování podkladů pro vývoj tkáňové náhrady.

David si dále odnáší zvláštní cenu v podobě návrhu do soutěže o cenu České hlavičky – SANITAS “Život a zdraví člověka”, dále zvláštní cenu v podobě  návrhu na Cenu Učené společnosti ČR, také Cenu  MŠMT a Cenu ředitele Fyziologického ústavu AV.

Samuel Neděla se v oboru Filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory umístil na 6. místě s prací Afghánistán z perspektivy USA a Číny.

Čest nám dělala v oboru Molekulární biologie Julie Křížková, která se umístila na 7. místě s prací  Hledání původu světélkování u ostnokožce hadice vláskovité (Amphiura filiformis).

V oboru Ochrana a tvorba životního prostředí nás zastupoval Jan Buchmann, který se umístil na 9. místě s prací: Mapování rozmnožovacích stanovišť obojživelníků v člověkem pozměněné krajině.

Obrovská gratulace Davidovi, který se umístil na medailovém stupni. Velká gratulace i Samuelovi, Julii a Honzovi-vždyť už jen samotná účast na celostátní přehlídce je významným úspěchem, životní zkušeností a mimořádným zážitkem. Věříme, že jste inspirovali a motivovali i ostatní studenty, kteří na své Sočce pracují, popř. ty, kteří o ní přemýšlí. 46. ročník Středoškolské odborné činnosti začíná pomalu klepat na dveře a my věříme, že v červnu 2024 v Pardubicích naši studenti zabodují stejně jako David, Sam, Julča a Honza.

https://www.soc.cz/dokumenty/vysledkove_listiny/2022-23.pdf

Mgr. Martina Štěpánová, garant školního kola SOČ