menu

Lyžák z pohledu studentek kvint

Lyžák z pohledu studentek kvint

Všichni jsme se potkali 3.1. u školy a natěšeně jsme čekali, až budeme moci vyjet do Karlova. Konečně! Náš druhý lyžák! Snad bude lepší než ten první (to je naše malé tajemství kvinty A a B 😀 ).

Ze zamračené Ostravy jsme se přesunuli do krásné, zimní a pohodové atmosféry v Karlově. Sjezdovky byly zasněžené a my se těšili, až budeme moct nasadit lyže a vyrazit na první jízdu. Přesto nervozita stoupala, skoro všichni jsme na lyžích nestáli 2 roky (kvůli covidu). Po obědě jsme byli rozděleni do družstev a šli jsme na sjezdovku. Přežili jsme. Máme za sebou první lyžování, po zbytek pobytu to bude jenom lepší. A bylo… Počasí nám přálo a sjezdovky jsme měli jen pro sebe s dalšími kurzy – školami. Někteří byli velice nebezpeční a museli jsme se hodně hlídat. BACHA NA KUŘIM!

Magdaléna Čubíková, 5.A

                                                                                                —

Při pohledu z oken autobusu se nezdálo, že by vůbec bylo na čem lyžovat. Sníh nikde. Naštěstí na svazích ho bylo dostatek. První lyžování, sice hned krátce po příjezdu, nás rovnou všechny naladilo na pohodovou atmosféru.

Po celou dobu nám počasí přálo, slunečno a pouze mírný vítr, prostě ideál pro lyžování.

Díky ochotě záchranářů jsme se dozvěděli co vše jejich práce obnáší, dokonce nám umožnili se vyfotit na horském skútru. Čas rychle plynul… Uprostřed týdne se naneštěstí porouchal jeden z vleků. Proto jsme museli nasednou na skibus a odjet k jiné sjezdovce, což však nikomu nevadilo, jelikož jsme ji měli pouze pro sebe.

Lyžák jsme si velmi užili a každý si s sebou určitě něco odnesl, zážitky, vzpomínky nebo vtipné historky.

Nakonec malé upozornění pro ostatní lyžaře, nikdy nenechávejte lyžařské hůlky nahoře sjezdovky, obzvláště před zavíračkou… 🙂

Eliška Májková a Kristýna Sýkorová, 5.B

                                                                                                —

Za nás kantory snad jen dodám, že i my děkujeme za hezké vzpomínky, jsme moc rádi, že jste si lyžák užili ve zdraví a s úsměvem.  Speciální díky paní profesorce Lucii Pikové za skvělou organizaci a veškerému doprovodu jak na sjezdovkách, tak mimo ně.