menu

Krásná adventní Vídeň

Wien_RathausJako každý rok, i letos, se v pátek 16. prosince žáci Wichterlova gymnázia zúčastnili jednodenní exkurze do adventní Vídně.
Naše první zastavení proběhlo u známého architektonického skvostu – muzea Friedensreicha Hundertwassera. Poté následovala již tradiční návštěva zimního sídla Habsburků – Schönbrunnu, kde si žáci mohli prohlédnout interiér zámku a zámecké zahrady s Gloriettou. Již zde na nás dýchla atmosféra Vánoc spojena s vánoční výzdobou a adventními trhy, které se konají před zámkem.
A pak jsme již zamířili do centra Vídně, kde jsme se seznámili s významnými stavbami, jakými jsou budova rakouského Parlamentu, Státní opera, komplex Hofburgu či katedrála svatého Štěpána. Naše další prohlídka směřovala do kapucínské hrobky, kde jsou pohřbeni významní habsburští panovníci. Poté následovala návštěva adventních trhů před budovou Nové radnice a na náměstí Marie Terezie.
Celá exkurze se nesla v příjemné předvánoční atmosféře, která byla ještě podpořena pěkným počasí. Žáci si adventní čas ve Vídni užili, ochutnali množství adventních specialit a nakoupili tradiční rakouské vánoční dárečky.