menu

Krajem Williama Shakespeara

Krajem Williama Shakespeara

I druhý turnus zájezdu do kraje Williama Shakespeara je úspěšně za námi. V termínu 16.-23.10. jej absolvovalo 41 dalších studentů hladových po uplatnění svých jazykových znalostí v anglicky mluvícím prostředí, a to ať už během výuky, v hostitelských rodinách nebo při nakupování suvenýrů s podobiznou slavného dramatika či pravých anglických čajů.

Takto zájezd prožívaly studentky 2.C Ema Kačenová a Kateřina Škráčková:

Na tento zájezd jsme se všichni moc těšili, ať už k vůli odreagování se od školy a povinností nebo kulturního poznání a zlepšení svých jazykových schopností.

Zprvu nás čekala náročnější cesta autobusem, při které jsme se dozvěděli bližší informace o britských hostitelských rodinách. Musíme se přiznat, že poté, co nám naše úžasná paní průvodkyně vyprávěla, že hostitelské rodiny nemusí být úplně přívětivé a měli bychom počítat s každým rizikem, jsme poněkud znervózněly. Obavy v nás také vyvolával fakt, že Britové údajně nejsou úplně proslulí svými kuchařskými výkony. Poté co jsme však poznali naší hostitelku se naše obavy zcela rozplynuly. Byly jsme ubytovány v jednom z rodinných domů na kraji Stratford nad Avonou. Naše paní domácí nám dokonce vymýšlela každý večer jakousi zábavu. Například „movie night“ či dokonce „skincare night“, radostně s námi rozebírala jakékoliv téma a mimo to, že její kulinářské schopnosti byly zcela brilantní, nám poskytla pocit domova a bezpečí.

Poslední den jsme se těžce loučily ať už s ní, jejími domácími mazlíčky, ale i městem Stratford, které nás i za tak krátkou dobu velmi okouzlilo.

Za pedagogický tým dodáváme, že skvělý zážitek z celé exkurze byl rovněž podpořen našimi báječnými studenty, kteří svým vystupováním a nadšením přispěli k bezproblémovému průběhu celé akce. Tímto jim děkujeme a těšíme se na příště!