menu

Jedeme bomby aneb lyžák prváci

Jedeme bomby aneb lyžák prváci

Lyžařský kurz bývá pro většinu studentů nezapomenutelný zážitek, na který se vzpomíná celý život. Tentokrát to, myslím, bude platit dvojnásob.

Každé ráno nás totiž budilo vycházející slunce, blankytně modrá obloha, teplota pod nulou a skvěle připravené karlovské sjezdovky. Lyžovalo se nádherně a vždy s dobrou náladou. Zkušenější lyžaři prováděli smysluplná cvičení a dbali rad zkušených instruktorů. Lyžaři začátečníci po prvním odpoledni stráveném šlapáním už druhý den vyjeli lanovkou a směle sjížděli sjezdovku pluhem. Snowboardovým nováčkům (tentokrát to bylo pouze dívčí družstvo) po neustálých pádech, bez kterých by to samozřejmě nešlo, začínala modrat nejen kolena ale i jiné části těla.

Kromě lyžování se po večerech jezdilo na lopatách, připomenula se pravidla pohybu na sjezdovkách a zopakovala i prakticky vyzkoušela resuscitace zraněného pod vedením našeho skvělého pana zdravotníka – záchranáře.

Poslední večer se všichni pořádně vyřádili na diskotéce, jakou jsme v Karlově už dlouho nezažili. Měli s sebou dokonce i jukebox a disko kouli!!!

Byli zkrátka úžasní 🙂