menu

Glossarium s novou redakcí

Glossarium s novou redakcí

Spanilá jízda nového redakčního týmu – tak by se dala nazvat proměna, kterou prodělala redakce školního časopisu Glossarium. Studenti prvních ročníků vyššího stupně gymnázia, kteří se v září chopili pomyslného štafetového kolíku, dokázali důstojně navázat na práci svých předchůdců. Svědčí o tom letošní výsledek celostátní soutěže Školní časopis roku 2019. Ve velmi silné konkurenci 385 přihlášených časopisů Wigymáci obsadili v kategorii webových e-zinů 6. místo.

Co aktuálního si můžete na Glossariu přečíst?

Lucie Kozelková se v článku s názvem Konec seriálů v Čechách zamýšlí nad neblahým koncem serveru Topseriály. Další její příspěvek je svéráznou recenzí hry Firewatch, v níž realita a fikce téměř splývají.
Antonín Hummel analyzuje události, které předcházely 17. listopadu 1989, a klade si otázku, proč silové složky někdejší Československé socialistické republiky nezasáhly proti demonstrantům ještě tvrději. Zajímavý je také další Hummelův článek, který je věnován kauze vlasovců – autor přehledně a srozumitelně shrnuje podstatná fakta, jež vedla ke vzniku Ruské osvobozenecké armády.

Hummelův spolužák Matyáš Zabek se ve foglarovském duchu vrací k letošním prázdninám. Jeho napínavé vyprávění nás uvede do napínavé táborové hry. Stejný autor se pak v dalším článku zamýšlí nad dlouho očekávanou premiérou legendární ságy Star Wars s podtitulem Vzestup Skywalkera.
Dění na Wichterlově gymnáziu pak zachycují příspěvky dalších studentů 1. ročníků – Anny Hýžové, Tomáše Hrbáče, Bořka Vajdy a Adély Štarhové.

Karin Kozelská pak přináší originální recenze knih a žánrů, které v dnešní hektické době stojí neprávem mimo zájem čtenářů, a to staré čínské poezie a žánru eposu.

Přehled zajímavých článků uzavřeme odkazy na  text Tomáše Janouška, který měl možnost seznámit se neplánovaně s čínskou medicínou, a interview Hedviky Stachovcové se (staro)novým pedagogem Petrem Nezdařilem.

Chcete-li být informováni o novinkách na Glossariu, připojte se k facebookové stránce školního časopisu, kterou průběžně aktualizuje Lucie Kozelková.