menu

Globetrotter 2022 – soutěž, jak má být

Globetrotter 2022 – soutěž, jak má být

Hurá!!! Globetrotter letos po dlouhé době proběhl ve své původní, nezredukované a ničím neomezené podobě. Soutěž žáků devátých tříd základních škol a prvního ročníku Wichterlova gymnázia v reáliích anglicky mluvících zemí je stále oblíbenější, letos přišlo změřit své síly celých sedmdesát soutěžících.

V tomto roce jsme se vypravili do Velké Británie. Kromě prezentace, poslechu, testu a hudebních ukázek spojených s touto ostrovní zemí na žáky čekala úniková hra, tentokrát inspirovaná artušovskými legendami. Dvěma týmům se podařilo prolomit všechny šifry a uniknout z uzavřené místnosti v časovém limitu, další týmy se k tomu přiblížily a získaly body alespoň za splnění dílčích úkolů. Velké díky patří Mgr. Tomáši Hrabcovi, který s oktavány celou hru připravil a otestoval.

Před vyhlášením výsledků  jsme ještě zhlédli prezentaci naší kolegyně Mgr. Hany Magicové, přiblížila nám své zkušenosti s cestováním po Irsku, sama je jeho velkou milovnicí.

A výsledky? Zvítězili všichni, už jenom tím, že vystoupili ze své komfortní zóny, udělali něco navíc, něco nového se naučili. A možná si užili i trochu zábavy.  Některým účastníkům se nicméně dařilo výjimečně dobře:

Kategorie ZŠ:

1. místo: Matyáš Marcol, ZŠ J. Šoupala

2. místo: Ema Čermáková, ZŠ Z. Škarvady

3. místo: Anna Cuperová, ZŠ Z. Škarvady  a Adam Kovalčík, ZŠ Ilji Hurníka Opava

 

Kategorie Wigym:

1. místo: Adam Rosík, 1. C

2. místo: David Stryk,5. B

3. Místo: Matyáš Karel Stoch, 1. C

 

Pokud byste chtěli vědět, jak se umístili vaši svěřenci, neváhejte mě kontaktovat – jirickova@wigym.cz.

Pevně doufáme, že se potkáme zase napřesrok!