menu

Globetrotter 2018 zná své vítěze

Globetrotter 2018 zná své vítěze

Letošní ročník Globetrottera, soutěže žáků základních škol a prvního ročníku Wichterlova gymnázia v reáliích anglicky mluvících zemí, se letos termínově sešel s matematickým šampionátem. Přesto, nebo možná i právě proto, se v lavicích domečku sešly plné tři třídy soutěžících, to je téměř padesát žáků.

Letošní téma, Spojené království Velké Británie a Severního Irska, přineslo spoustu úkolů z oblasti kultury, zeměpisu, politiky, historie či společenského života. Závěrečný úkol vytáhl děti z lavic a přiměl je vytvořit videa na zadané téma. I když počasí nebylo ideální a nepřála nám ani technika, žáci se s úkolem popasovali výborně a vzniklá dílka malých mistrů předčila naše očekávání.

Pro porotu nebylo lehké z tolika šikovných dětí vybrat pouze tři, které postaví na stupně vítězů. Nakonec nám po součtu všech bodů jako vítězové vyšli následující soutěžící:

V kategorii ZŠ

  1. místo: Lucie Kozelková, ZŠ generála Zdeňka Škarvady, Porubská 831, Ostrava-Poruba
  2. místo: Matěj Motyka, ZŠ I. Sekaniny 1804, Ostrava-Poruba
  3. místo: Adama Socha, ZŠ Klimkovice

V kategorii Wigym:

  1. místo: Anna Nevřivová
  2. místo: Hugo Hynčica
  3. místo: Denis Pščolka

Naše velké díky patří Statutárnímu městu Ostrava za poskytnutí dotace ze svého rozpočtu spolku OKNA, ze které byl hrazen nákup hodnotných cen pro úspěšné soutěžící. V neposlední řadě děkujeme i Michaele Vařekové a nakladatelství OUP, kteří pro výherce věnovali krásné knihy.

Globetrotter 2018 je mrtev. Ať žije Globetrotter 2019! Těšíme se na Vás příští rok ve stejném, možná i vyšším počtu.

Předmětová komise anglického jazyka.