menu

Den s překladem – Anička si odnesla první místo

Den s překladem – Anička si odnesla první místo

V úterý 14. března pořádala Ostravská univerzita další ročník konference Den s překladem. Při té příležitosti  předala také ocenění vítězům překladatelské soutěže pro středoškoláky. V anglické sekci si žáci mohli zvolit jeden ze dvou soutěžních textů (buď umělecký, nebo odborný), škola následně vybrala dva nejlepší příspěvky a  odeslala je na OSU. Překlady se vyhodnocovaly anonymně.

Z celkových 50 soutěžních prací z celé České republiky se v kategorii neumělecký text umístila na prvním místě studentka anglické kvinty Anna Němčanská. Navázala tak na jedno první a jedno třetí místo, které pro naši školu v předchozích ročnících vybojoval Jiří Závada. Protože Jirka letos maturuje, doufáme, že Anička převezme jeho štafetu a bude dál školu na poli překladu reprezentovat. Její úspěch je o to příjemnější, že je to teprve žákyně kvinty, takže má před sebou další prostor, kam se rozvíjet.

Letos poprvé jsme na překladatelskou konferenci vzali i žáky anglické kvarty. Program byl pro ně dost náročný, ale snad se nám i v této třídě nějaký talent v budoucnu urodí.

Pokud byste měli chuť posoudit náročnost soutěžních textů, můžete se podívat sem.

Aniččin text je k nahlédnutí zde: DsP-AJ-neliterarni (1)