menu

Den otevřených dveří: středa 30. ledna 2019

Den otevřených dveří: středa 30. ledna 2019

Tradiční zimní Den otevřených dveří se na Wichterlově gymnáziu uskuteční ve středu 30. ledna 2019 od 14 do 18 hodin. Na vaši návštěvu se opět těší průvodci z řad žáků naší školy i všichni pedagogové.

Schůzky s vedením školy proběhnou v jídelně školy v 15:00, 16:00 a 17:00. Zájemci se budou moci informovat o mimoškolních akcích, zahraničních pobytech, přijímacím řízení i průběhu studia na naší škole.

Během Dne otevřených dveří budou probíhat různé akce a představení aktivit žáků Wichterlova gymnázia. Bude se jednat například o prezentaci Ekotýmu Wigymu, Exil skupiny první pomoci, představení redakcí školních časopisů Ga-Ma-Ja a Glossarium. Kompletní program všech akcí získáte ihned při vstupu do školy, společně s průvodce z řad studentů Wichterlova gymnázia.

Dále se budete moci přihlásit do našich jarních přípravných kurzů z matematiky a českého jazyka. Více informací ZDE.

Přijďte si prohlédnou moderně vybavenou školu, multimediální učebny, nebo některou z našich výstav:

přízemí – Otto Wichterle: Příběh kontaktní čočky

1. patro – Literární toulky Ostravskem

2. patro – Zelená Poruba

2. patro – Poruba v proměnách času

3. patro – expozice Ostravského muzea k osvobozování Ostravska a 2. světové válce

3. patro – Luminiscence

(nejen) 3. patro – výtvarná díla žáků Wichterlova gymnázia

Srdečně zveme uchazeče o studium, jejich rodiče, naše absolventy, jejich rodiče i děti, a všechny ostatní “přátele školy” 🙂

 


Ve školním roce 2018/19 budeme přijímat do osmiletého všeobecného oboru (po 5. třídě ZŠ – 60 žáků) a do čtyřletého všeobecného oboru (po 9. třídě ZŠ – 60 žáků).

Třídy osmiletého gymnázia budou tradičně rozděleny podle zájmů dětí na třídu zaměřenou na matematiku, IVT a přírodní vědy a třídu s rozšířenou výukou anglického jazyka. Třídy čtyřletého gymnázia jsou všeobecné. 


V sobotu 19. ledna 2019 a v sobotu 23. března 2019 se na Wichterlově gymnáziu uskuteční Přijímačky nanečisto SCIO. Více unformací naleznete ZDE

 


Na adrese balnar(at)wigym.cz se můžete informovat o možnosti zakoupení poblikací SCIO za zvýhodněnou cenu k přípravě k přijímacím zkouškám