menu

Aréna plná krásných slov – jedno první a dvě třetí místa

Aréna plná krásných slov – jedno první a dvě třetí místa

V Komorní scéně Aréna to dneska pro Wichterlovo gymnázium třikrát zacinkalo, přivezli jsme jedno první a dvě třetí místa.

Příjemně komorní prostředí Arény je jako stvořené pro přednes poezie a prózy. Když k tomu přičteme zasněženou Ostravu a předvánoční období, nemohli jsme si přát lepší kulisu pro tohle každoroční divadelní klání. V pondělí 19. prosince se soutěžilo ve dvou kategoriích, a to s texty poetickými a prozaickými. Pět gymnázií se sešlo, aby tento literární svátek oslavilo, a mezi nimi se neztratili ani soutěžící z Wichterlova gymnázia. Porota měla rozhodování velmi těžké, výkony mladých přednášejících byly opravdu vyrovnané, nakonec jsme se ale radovali i z úspěchů našich studentů.

V kategorii próza zvítězil tercián James Warren Honců s povídkou Zdeňka Svěráka Betlémské světlo, při jeho vystoupení jsme téměř zapomněli, že jsme v divadle, tak přesvědčivý jeho přednes byl. Mezi prozaickými texty bodovala i Valérie Bendová z kvarty A ztvárněním monologu Režisérky Kateřiny Lužné, obsadila třetí místo.

V kategorii poezie vybojoval třetí místo Petr Libscher ze septimy B, který si připravil báseň z Radostí života Františka Gellnera.

V neposlední řadě děkujeme i Kristýně Marinčákové a Sofii Peer za úžasnou reprezentaci školy. Holky, jsme rádi, že jsme vás tam měli.

Těšíme se na další ročník a děkujeme i Gymnáziu Olgy Havlové a Komorní scéně Aréna za organizaci příjemného dopoledne.