menu

4. místo na Grandfinále v Prezentiádě

4. místo na Grandfinále v Prezentiádě

Šestatřicet nejlepších týmů z České a Slovenské republiky se 21. dubna 2022 utkalo na Grandfinále Prezentiády na Newton University v Praze. Z naší školy postoupily hned dva týmy z 3.A, které uspěly již v Krajském kole. Ve výškových učebnách s výhledem na celou Prahu jsme byli svědky skvělých prezentačních výkonů. V dopolední části byly týmy rozděleny do tří místností po dvanácti. Z každé místnosti postoupily do odpolední části první dva týmy. Takto vybraná šestice nejlepších se poté utkala v tajuplné disciplíně, na jejíž přípravu měly týmy jen 70 minut. Do odpoledního Superfinále postoupil tým Mikroorganismy, kde si nakonec vybojoval krásné 4. místo!

Tým Dvě krysy a Eda (Jan, Poláček, Lucie Kulhánková, Tereze Šišková) si do dopoledního programu vybral téma Něco nad námi. Tým nám představil druhy náboženství, vývoj a rozložení v celkové populaci. Žáci se zamýšleli nad otázkou, zda existují Bohové, či něco jiného? Druhý tým Mikroorganismy (Matěj Dvořák, David Rada) si připravil prezentaci o kontaktních čočkách v rámci tématu Heuréka! Kluci nám představili průzkum o tom, jaká negativa mají brýle, dále nás seznámili s vynálezcem měkkých kontaktních čoček a na závěr téma spojili s naší školou.

Atmosféra celé akce byla příjemná. Přesvědčit se o tom můžete z fotek i z komentářů soutěžících. Za příspěvky moc děkujeme, týmům gratulujeme a těšíme se na účast i příští rok! 

Grandfinále Prezentiády 2022 jsem si opravdu užil. Akce se konala ve velmi sympatickém prostředí a to na Newton University v Praze odkud byl výhled snad na celou Prahu. Bylo opravdu skvělé soutěžit s tak silnou konkurencí a dokonce se probojovat až do odpolední části mezi 6 nejlepších týmů. Zjistil jsem, že odpolední část je spíš o improvizaci než o prezentačních schopnostech. Nakonec jsme se umístili na 4. místě z celé České a Slovenské republiky, což je skvělý pocit. Trochu mě mrzí, že nejsme „na bedně”, ale i přesto to byl skvělý zážitek a odnáším si z tohoto místa hodně zkušeností. Příští rok to určitě zkusíme znovu a budeme se snažit dostat do top 3. Na závěr musím poděkovat naší škole a paní profesorce Kaniové, která s námi celou dobu byla a podporovala nás.“ (Matěj Dvořák, tým Mikroorganismy)

Co se týče samotné prezentace, nejvíce času nám zabralo shodnout se na tématu. Vybrali jsme si nakonec Něco nad námi a pojali to od vzniku náboženství až po výdobytky moderní doby jako jsou rakety. Nejvíce se zaměřili na božstvo jako takové. Do odpoledního finále jsme bohužel neprobojovali. Přesto si odnáším pozitivní pocity. Porota nás pochválila za prezentaci samotnou, ale vytkla nám prezentování před porotou, kdy jsme se hodně dívali do textu na tabuli. Poučení pro příště je dohodnout se na tématu co nejdříve a mít tak dost času vypilovat si projev.“ (Lucie Kulhánková, tým Dvě krysy a Eda)