menu

2. místo ve finále Office Arény

2. místo ve finále Office Arény
Letošní ročník Office Arény je u konce. O školním a krajském kole jsem vás informovala v předchozích článcích (školní kolo, krajské kolo), dnes tedy jen výsledky finále. Naši školu v kategorii A reprezentovala Adéla Křivánková z kvarty A a vybojovala krásné 2. místo. Moc gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!
Zde je pár slov vítězky o finále a pocitech ze soutěže:
Dne 10.5. jsem se v Praze zúčastnila celostátního finále soutěže, ve které bych nikdy nečekala, že bych mohla uspět – Office Arény. S velkou konkurencí přes 4200 žáků ze 115 škol jsem měla tu čest reprezentovat Moravskoslezský kraj a soutěžit tak s IT odborníky z celé republiky.
Od mého vítězství ve školním kole – testování znalostí balíčku Office 365, jež probíhalo ve vyučování, po výhru krajského kola, kdy jsem musela vypracovat celý projekt na téma “Naučná stezka ve vašem okolí” včetně prezentace v PowerPointu a rozpočtu v Excelu, až po prezentování svého projektu před odbornou porotou, s hodnocením jak technického zpracování, logičnosti, vystupování před porotou, tak i realizovatelnosti projektu, to pro mě byla neuvěřitelná zkušenost a na svou práci Skautské naučné stezky, o které porota prohlásila, že by se opravdu dala zrealizovat, jsem doteď hrdá.
Ve finále jsem potkala spoustu úžasných lidí a dozvěděla se něco nového v rámci moderně pojaté přednášky o AI. Také jsem měla možnost prohlédnout si celou Prahu ze střechy budovy Microsoftu a podívat se na pracoviště zaměstnanců firmy (nevěřili byste, že v jednom patře mají i hudebnu s kytarami na odreagování od práce).
Nakonec jsem si vybojovala 2. místo a získala tablet Microsoft Surface Go 3 a další hodnotné ceny. Jsem moc ráda, že jsem mohla být součástí této soutěže a zažít tak něco, na co budu vzpomínat ještě hodně dlouho.