menu

1. místo ve florbalovém turnaji

1. místo ve florbalovém turnaji

Dne 4. listopadu 2019 se chlapci nižšího gymnázia v sestavě Samuel King, Vojtěch Střílka, Samuel Neděla, František Skořupa, Jindřich Žalud a Ondřej Chvalek zúčastnili tradičního florbalového turnaje na Gymnáziu Olgy Havlové.

Turnaje se zúčastnilo celkem pět družstev: Wichterlovo gymnázium, Gymnázium Olgy Havlové, Gymnázium Pavla Tigrida, Biskupské gymnázium a Matiční gymnázium. Hrálo se systémem 3 + 0, tedy bez brankářů.

Naši kluci suverénně vyhráli první 3 zápasy (jen se trošku potrápili s Matičním gymnáziem, kdy museli otáčet nepříznivý průběh úvodu utkání), čímž si předem zajistili před posledním duelem s Gymnáziem Pavla Tigrida jistotu prvního místa. Jak již to ve sportu bývá, uvolněný pocit celkového vítězství způsobil, že jsme poslední zápas prohráli, ale na celkovém vítězství to již nic nemohlo změnit. Celý turnaj se odehrál v přátelské atmosféře a v duchu fair play.

Následující den, 5. listopadu, se měl odehrát turnaj dívek, ten však byl pro nedostatek přihlášených týmů zrušen. Škoda pro naše holky, které poctivě trénovaly a připravovaly se na něj …

Petr Jandačka