menu

Brouk v hlavě (A Flea in Her Ear)

V pořadí již čtvrtým představením anglického dramaclubu Wichterlova gymnázia je fraška Brouk v hlavě z pera francouzského dramatika Georgese Feydeaua. Jde o autorovu nejhranější divadelní hru, která je plná omylů, nedorozumění, překvapivých záměn a převleků a především vtipných dialogů. Děj komedie je založen na jednoduchém příběhu jedné drobné manželské krize a neuskutečněné nevěry.

Hra se odehrává na přelomu 19. a 20. Století v Paříži, kdy se paní Champsboisy pokouší prověřit věrnost svého muže a s pomocí své přítelkyně Madam de Histangua nastraží na manžela past ve formě nabídky setkání s neznámou a svůdnou ctitelkou v neblaze proslulém hotelu Mitzy. Vykonstruovaná zápletka se rychle vyostřuje a fakt, že je Viktor Emanuel Champsboisy několikrát zaměněn za hotelového sluhu Boutona (dvojrole) je zdrojem dalších komických situací.
Členové našeho anglického dramaclubu si tuto hru vybrali především pro její neuvěřitelný rytmus a spád a zároveň pro její univerzálnost a vděčnost, se kterou je přijímána veřejností. Nácviku této frašky věnují každé volné odpoledne, soboty a neděle a společně se těší nejen na zasloužený potlesk a ocenění diváků, ale i na
další divadelnickou práci.

Foto: Matyáš Theuer, www.matyasfoto.cz