menu

Přípravné kurzy

Vzhledem k současné epidemiologické situaci v tuto chvíli nevíme, zda se jarní přípravné kurzy uskuteční. Pokud je uspořádáme, tak výrazně preferujeme prezenční formu, která je mnohem přínosnější, než distanční „výuka“. 😉

—————————————————————————————————————————————————————–

Podzimní přípravné kurzy pro žáky základních škol budou probíhat v

úterky od 6. října 2020 do 8. prosince 2020 vždy od 15:15

Přihlášky přijímáme do 30. září.

Kurzy se nebudou konat v úterý 27. října a 17. listopadu.

V případě nepříznivé epidemiologické situace mohou kurzy (nebo jejich část) probíhat distanční formou.


Kurzy jsou určeny pro žáky pátých a devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií a jsou připraveny pro předměty:

 český jazyk (8 lekcí á 45 minut)

matematika (8 lekcí á 45 minut)

Maximální počet dětí v jedné skupině je dvacet. Kurzy se budou konat v budově Wichterlova gymnázia na ulici Čs. exilu 669 a budou je vést pouze učitelé našeho gymnázia.

Cena jednoho předmětu je 750 Kč (8 x 45 min).

Při současném objednání obou předmětů je cena 1 200 Kč.

Elektronická přihláška pro žáky 5. tříd

Elektronická přihláška pro žáky 9. tříd

 

Připravujte se systematicky a kvalitně! Wichterlovo gymnázium dlouhodobě díky výsledkům studentů dokazuje kvalitu své výuky. Jsme nejstarší gymnázium v Porubě. Po světě chodí a studuje více než 8 700 našich absolventů. Třeba bývalý rektor VŠB-TU a současný hejtman MS kraje Ivo Vondrák, ministr kultury Lubomír Zaorálek, chirurg MUDr. Bohdan Pomahač, ostravský bard Jarek Nohavica nebo třeba deset našich učitelů.  😯


Od září 2021 budeme otevírat dvě všeobecné třídy pro žáky devátých tříd základních škol a dvě primy pro žáky pátých tříd základních škol!

Jedna prima bude opět mít jako jediná v Moravskoslezském kraji (či v rámci ostravských ZŠ) posílenou výuku matematiky a přírodních předmětů. Ve druhé přidáme angličtinu. 

Podrobnosti o oborech prim na samostatné stránce.


V sobotu 14. prosince 2019, 25. ledna 2020 a 21. března 2020 se na Wichterlově gymnáziu uskuteční Přijímačky nanečisto SCIO.

Více informací naleznete ZDE


Na adrese balnar(at)wigym.cz se můžete informovat o možnosti zakoupení poblikací SCIO za zvýhodněnou cenu k přípravě k přijímacím zkouškám (na obrázku jsou zatím jen ilustrační testy z loňského roku).