menu

Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří ve školním roce 2020/21 proběhnou ve středu 25. listopadu 2020 a ve středu 20. ledna 2021 od 14 do 18 hodin.

Na vaši návštěvu se stejně jako v předchozích letech těší průvodci z řad žáků naší školy i všichni pedagogové. Oblíbené schůzky s vedením školy proběhnou v jídelně školy v 15:00, 16:00 a 17:00. Zájemci se budou moci informovat o mimoškolních akcích, zahraničních pobytech, přijímacím řízení i průběhu studia na naší škole.

Od září 2020 budeme otevírat dvě všeobecné třídy pro žáky devátých tříd základních škol a dvě primy pro žáky pátých tříd základních škol!

Jedna prima bude opět mít jako jediná v Moravskoslezském kraji posílenou výuku matematiky, IVT  a přírodních předmětů (ŠVP Matematika a příroda). Ve druhé přidáváme angličtinu (ŠVP Mluvíme anglicky).  

  • Během Dne otevřených dveří budou probíhat různé akce a představení aktivit žáků Wichterlova gymnázia. Bude se jednat například o prezentaci Ekotýmu Wigymu, Exil skupiny první pomoci, představení redakcí školních časopisů Ga-Ma-Ja a Glossarium.
  • Zeptat se nás budete moci na bohatou nabídku zájmových kroužků.
  • Můžete se informovat o široké nabídce studia cizích jazyků. Vedle angličtiny u nás můžete studovat francouzštinu, němčinu, ruštinu, španělštínu a latinu. Studenti mají povinnou konverzaci v anglickém jazyce s rodilou mluvčí (ve třetím ročníku) a mohou si například zvolit třetí cizí jazyk.
  • Bohatá je i nabídka volitelných předmětů – seminářů.
  • Rádi vám podáme informace o jarních přípravných kurzech z matematiky a českého jazyka (únor-duben 2020).
  • Zeptat se nás můžete na exkurze a výlety. Každý rok organizuje dva až tři termíny lyžařských kurzů (sekundy, kvinty a první ročníky), exkurze do Prahy (čtvrté ročníky), exkurze v rámci ČR (kvarty, sexty a druhé ročníky),  (první ročníky), sportovní kurzy (septimy a třetí ročníky), jazykové pobyty v Anglii a jiných zemích (dle zájmu – Francie, Něměcko, Rakousko, Švýcarsko, Španělsko…). Dále navštěvujeme třeba partnerské vysoké školy a badatelská centra. Dále navštěvujeme Vídeň, Osvětim, Bratislavu, Budapešť a další zajímavá místa.
  • Ukážeme vám naše učebny a laboratoře (/chemie, fyzika, biologie) a počítačové učebny s 3D tiskárnami, iPady, roboty a drony.

Kompletní program všech akcí získáte ihned při vstupu do školy, společně s průvodce z řad studentů Wichterlova gymnázia.

 

Přijďte si prohlédnou moderně vybavenou školu, multimediální učebny, nebo některou z našich výstav (např. Otto Wichterle: Příběh kontaktní čočky nebo Luminiscence).

 


V sobotu 5. prosince 2020, 23. ledna 2021 a 20. března 2021 se na Wichterlově gymnáziu uskuteční Přijímačky nanečisto SCIO.

Více informací naleznete ZDE


Na adrese balnar(at)wigym.cz se můžete informovat o možnosti zakoupení poblikací SCIO za zvýhodněnou cenu k přípravě k přijímacím zkouškám